In Collectie Nederland kunnen voorgeselecteerde verzamelingen worden bewaard en van context worden voorzien. We noemen dat een Virtuele Verzameling. Het kan gaan om een verzameling objecten rond een thema, van een speciale instelling of meerdere instellingen, of het werk van een afzonderlijke kunstenaar. Een paar van deze verzamelingen staan hieronder met een link naar hun "landingspagina". Het speciale zoekveld op die pagina maakt het mogelijk om alléén in die verzameling te zoeken en de zoekresultaten verder uit te filteren.

Rijk

Rijkscollectie - https://www.collectienederland.nl/vc/rijkscollecties/

Beschermde cultuurgoederen en verzamelingen - https://www.collectienederland.nl/vc/wbc-2/

Samenwerking

CollectieCentrum Nederland -  https://www.collectienederland.nl/vc/ccnl/

Provinciale depots voor bodemvondsten - https://www.collectienederland.nl/vc/provinciale-depots-voor-bodemvondsten/

Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed

Rijkscollectie RCE - https://www.collectienederland.nl/vc/rce-kunstcollectie/

Nederlands Kunstbezit-collectie - https://www.collectienederland.nl/vc/nk/

Deelcollectie Mediakunst in de RCE-collectie - https://www.collectienederland.nl/vc/rce-mediakunst/

Thema's

Beladen Erfgoed - https://www.collectienederland.nl/vc/beladen-erfgoed/

Landgoederen en Buitenplaatsen -  https://www.collectienederland.nl/vc/landgoederen-en-buitenplaatsen/

't Vliegent Hart - https://www.collectienederland.nl/vc/t-vliegent-hart/

Meubelfabriek ​Labor Omnia Vincit - https://www.collectienederland.nl/vc/lov/

Circusmuseum - https://www.collectienederland.nl/vc/circusmuseum/

Kunstenaars

Schmidt, K.A. (13-10-1880 - 17-10-1920) - https://www.collectienederland.nl/vc/schmidt/

Instellingen/Musea

Batavialand Collecties - https://www.collectienederland.nl/vc/batavialand-collecties/

't Behouden Huys Terschelling - https://www.collectienederland.nl/vc/t-behouden-huys-terschelling/

Museum Kasteel Wijchen - https://www.collectienederland.nl/vc/museum-kasteel-wijchen/

Museum Holambra - https://www.collectienederland.nl/vc/museum-holambra/

Collecties

Collectie Nagelhout - https://www.collectienederland.nl/vc/collectie-nagelhout/

Collectie Sanders - https://www.collectienederland.nl/vc/collectie-sanders/